Mikrofibra jako pokrycie kołder i poduszek antyalergicznych

Mikrofibra jako pokrycie kołder i poduszek antyalergicznych

Mikrofibra (nazywana też mikrofazą) jest rodzajem mikrowłókna wytwarzanego przy użyciu nowych technologii z mieszanki cienkich włókien poliestrowych oraz poliamidowych. Włókna mikrofibry są niezwykle cienkie (10x cieńsze od włókien jedwabiu, 30x cieńsze od włókien bawełny i aż 100x cieńsze od ludzkich włósów!). Mieszanka poliestru i poliamidu, służąca do produkcji mikrofibry, jest komponowana w zależności od wymaganych cech użytkowych – wytrzymałości oraz chłonności mikrowłókna. Mikrofaza jest powszechnie stosowana do produkcji odzieży. Tkaniny wykonane z mikrofibry charakteryzują się dużą miękkością, delikatnością oraz odpornością na uszkodzenia. Ponadto, mikrowłókno jest wykorzystywane także do produkcji różnego rodzaju produktów czyszczących oraz filtrów przemysłowych.
Powszechne zastosowanie mikrofibry sprawia, że każdy z nas nie raz zetknął się z produktami, które zostały z niej wytworzone. Na rynku dostępne są np. pościele, koce, kołdry oraz poduszki do spania z mikrofazy. Jest to włókno powszechnie wykorzystywane do produkcji pokryć w kołdrach i poduszkach antyalergicznych.
Jak już wcześniej wspomniano, mikrofibra charakteryzuje się bardzo dużą wytrzymałością, im cieńsze jest włókno, tym trudniej jest je rozerwać. Przyjrzyjmy się dokładniej pozostałym zaletom mikrowłókna, które sprawiają, że posiada ono doskonałe właściwości użytkowe.

Wytrzymałe włókno = łatwość pielęgnacji

Często wydaje się nam, że produkty z mikrowłókna łatwo się niszczą i szybko tracą swoje oryginalne właściwości. Nic bardziej mylnego. Wytrzymałość mikrofibry zdecydowanie ułatwia utrzymanie w czystości produktów, które zostały z niej wykonane. Włókno podczas prania i prasowania nie ulega odkształceniu, dzięki czemu przez bardzo długi czas produkty takie jak koce, poszewki, narzuty, poduszki oraz kołdry do spania zachowują odpowiedni kształt i delikatną oraz przyjemną w dotyku strukturę. Produkty z mikrofibry można prać w pralce w temperaturze 50-60°C, najlepiej oddzielnie. Nie należy stosować wybielaczy lub środków zmiękczających.
Przed praniem i suszeniem powinniśmy sprawdzić, jakie dokładnie są zalecenia producenta, gdyż produkt może zawierać domieszki innych surowców. Szczegółowe informacje związane z utrzymaniem produktu w czystości na pewno znajdziemy na metce.

Mikrofibra – doskonałe rozwiązanie dla alergików

Bardzo dobre właściwości użytkowe mikrofibry to nie wszystko. To syntetyczne mikrowłókno na pewno świetnie sprawdzi się u osób cierpiących na różnego rodzaju alergie. Tkanina wyprodukowana z mikrowłókien poliestrowych i poliamidowych nie przepuszcza roztoczy kurzu domowego, będących jedną z najczęstszych przyczyn alergii powodowanych przez wyroby pościelowe. Jeżeli kołdra z puchu lub kołdra z pierza się u nas nie sprawdziła, warto rozważyć zakup kołdry i poduszki antyalergicznej wykonanej z mikrofibry. Żeby mieć pewność, że kołdra i poduszka z mikrowłokna na pewno nie wywołają uczulenia, powinniśmy upewnić się, że włókno użyte do produkcji nie zawiera żadnych innych domieszek.

Komfort cieplny produktów pościelowych

Wielu z nas uważa, że produkty wykonane z mieszanki włókien poliestrowych i poliamidowych nie przepuszczają powietrza, ponieważ są to włókna syntetyczne, a nie naturalne. Jest to kompletną nieprawdą. Wbrew pozorom, mikrofibra charakteryzuje się bardzo dobrymi właściwościami oddychającymi. Mikrootwory znajdujące się w tkaninie wyprodukowanej z mikrowłokien zapewniają doskonałą cyrkulację powietrza, gwarantując tym samym bardzo dobry komfort cieplny w trakcie użytkowania. Dzięki tym wyłaściwościom, kołdry z mikrofiby doskonale sprawdzą się zarówno w miesiącach letnich, jak i w miesiącach zimowych, gdy temperatura otoczenia jest zdecydowanie niższa.

Brak komentarzy