Kołdry 4 pory roku – idealne rozwiązanie na każdą porę roku

Kołdry 4 pory roku – idealne rozwiązanie na każdą porę roku

Nie ma to jak zdrowy sen

Zdrowy i komfortowy sen sprawia, że jesteśmy wypoczęci i zrelaksowani, łatwiej jest nam się skupić, podejmować decyzje i myśleć logicznie, mamy lepszy nastrój oraz trudniej jest nas wyprowadzić z równowagi. Co więcej, sen wpływa nie tylko na nasze ogólne samopoczucie, ale także na nasze zdrowie. Długotrwały brak snu może doprowadzić do upośledzenia aktywności układu immunologicznego, który odpowiedzialny jest za ochronę naszego organizmu przed działaniem szkodliwych patogenów (bakterii, wirusów, grzybów, pasożytów) i komórek nowotworowych. Jeżeli układ odpornościowy człowieka nie funkcjonuje prawidłowo, podatność na różnego rodzaju choroby jest zdecydowanie większa, przez co łatwiej jest nam zachorować.

Ponieważ organizm każdego człowieka potrzebuje snu i nie da się bez niego normalnie funkcjonować, warto zadbać o to, aby warunki, w których śpimy były jak najlepsze.

 

Komfort cieplny

Bilans cieplny, nazywany także komfortem cieplnym, odgrywa bardzo istotną rolę w trakcie snu. Jest to stan, w którym nasz organizm znajduje się w równowadze cieplnej, co oznacza, że nie jest nam ani za ciepło, ani za zimno. Każda część ciała jest wtedy odpowiednio ogrzana, nie pocimy się, nie odczuwamy żadnego dyskomfortu.

Uzyskanie bilansu cieplnego w trakcie odpoczynku nie zawsze jest łatwe. Kołdra do spania, która została niewłaściwie dobrana do warunków panujących w sypialni może spowodować, że będzie nam w nocy zbyt gorąco lub wręcz przeciwnie – zbyt zimno, co oczywiście odbije się na jakości naszego odpoczynku. Dlatego warto zadbać o to, aby kołdra, pod którą śpimy była odpowiednio dobrana do temperatury w pomieszczeniu oraz do pory roku.

 

Kołdry 4 pory roku – doskonałe rozwiązanie dla każdego

Kołdra 4 pory roku jest produktem niezwykle uniwersalnym, ponieważ doskonale sprawdzi się zarówno w miesiącach ciepłych (wiosna, lato), jak i w miesiącach chłodnych (jesień, zima). Uniwersalność ta wynika z nietypowej konstrukcji kołdry, która w rzeczywistości składa się z dwóch kołder o różnej grubości, które można ze sobą połączyć uzyskując w ten sposób jedną bardzo grubą kołdrę.

Kołdra 4 pory roku składa się z cieńszej kołdry o gramaturze 200 g i wadze wsadu 0,6 kg oraz z grubszej kołdry o gramaturze 300 g i wadze wsadu 0,8 kg, które są połączone ze sobą za pomocą nap. Wsad został wykonany z syntetycznej włókniny Hollow, która charakteryzuje się niezwykłą lekkością i sprężystością, a poszycie z przyjemnej w dotyku mikrofibry w kolorze białym, ecru, różowym lub niebieskim. Dwuwarstwowe pikowanie eliminuje ryzyko przemieszczania się wsadu wewnątrz kołdry.

Latem, gdy jest gorąco, możemy korzystać z cienkiej i lekkiej kołdry (0,6 kg). Wiosną i jesienią bardzo dobrze sprawdzi się grubsza kołdra (0,8 kg). Natomiast zimą, gdy temperatura otoczenia jest znacznie niższa, doskonale sprawdzą się obie kołdry połączone ze sobą w jedną (wsad 1,4 kg). W ten sposób zawsze będziemy w stanie zapewnić naszemu organizmowi odpowiedni komfort cieplny, niezależnie od tego, w jakich warunkach śpimy.

Uniwersalna kołdra 4 pory roku dostępna jest w naszym sklepie w następujących rozmiarach:

  • 140 x 200 cm,
  • 160 x 200 cm,
  • 180 x 200 cm,
  • 220 x 200 cm.

Do kołdry można dobrać poduszki do spania wypełnione granulatem silikonowym FillBall.

Kołdra 4 pory roku bardzo dobrze sprawdzi się u alergików. Włóknina Hollow jest w pełni bezpieczna w przypadku alergii na pierze oraz na roztocza kurzu domowego. Możliwość prania w pralce automatycznej w temperaturze do 60ºC sprawia, że utrzymanie kołdry w odpowiedniej czystości jest niezwykle proste. Warto jednak pamiętać, że kołdry 4 pory roku nie powinniśmy czyścić chemicznie, chlorować i prasować.

 

Sprawdź naszą ofertę! Kołdry 4 pory roku w sklepie Dopoduchy.pl

Kołdra antyalergiczna 4 Pory Roku 140×200

kupisz u nas już za 135zł

Kołdra antyalergiczna 4 Pory Roku 160×200

kupisz u nas już za 145zł

Kołdra antyalergiczna 4 Pory Roku 180×200

kupisz u nas już za 165zł

Kołdra antyalergiczna 4 Pory Roku 220×200

kupisz u nas już za 185zł

Brak komentarzy