Kołdry z 100% puchu, najwyższa jakość najlepszy sen

Kołdry z 100% puchu, najwyższa jakość najlepszy sen

Niezwykłe właściwości puchu

Większość z nas zdaje sobie sprawę z tego, że puch jest wypełniaczem charakteryzującym się doskonałymi właściwościami. Jego ogromne zalety znane są od bardzo dawna i mimo postępu technologicznego nadal puch jest najbardziej pożądanym materiałem wypełniającym kołdry i poduszki.

Niezwykła lekkość, sprężystość i doskonałe parametry termoizolacyjne sprawiają, że to właśnie puch uznawany jest za najbardziej luksusowe wypełnienie wyrobów pościelowych, a kołdry i poduszki do spania, w których wsad stanowi 100% wysokojakościowego puchu są gwarantem doskonałych właściwości użytkowych.

Nadzwyczajne właściwości puchu wynikają z jego trójwymiarowej, haczykowatej struktury, która bardzo dobrze reaguje na sprężanie, a po rozprężeniu bardzo szybko powraca do swojego pierwotnego kształtu. Taka struktura zapewnia właściwą wymianę powietrza, odpowiedni komfort
cieplny i zapobiega zatrzymywaniu wilgoci.

Jakość puchu ma znaczenie

Puch pozyskiwany jest od kaczek i gęsi, przy czym uważa się, że to puch gęsi posiada lepsze parametry użytkowe. Puch pochodzący od polskich gęsi uznawany jest za jeden z najlepszych na świecie. Wynika to ze sprzyjających warunków atmosferycznych panujących w naszym kraju – chłodnych zim i ciepłego lata.
Puch wykorzystywany w kołdrach puchowych LUX pozyskiwany jest od polskich dostawców. Surowiec, zanim zostanie użyty do produkcji kołder i poduszek, jest poddawany dokładnej obróbce, na którą składają się:

 • odpylanie,
 • sortowanie,
 • pranie,
 • odtłuszczanie,
 • suszenie,
 • sterylizacja.

Tak dokładne przygotowanie pierza do użytku gwarantuje jego doskonałą jakość, sprężystość i lekkość oraz pozwala na uzyskanie właściwości antyalergicznych.

Kołdry puchowe LUX – najwyższy komfort snu

Oferta kołder puchowych dostępnych na polskim rynku jest bardzo szeroka, różnią się one nie tylko jakością wsadu, ale również jakością poszycia i wykonania. Ponieważ kołdra puchowa jest artykułem z wyższej półki, warto zadbać o to, żeby nasz wybór padł na produkt, który faktycznie jest warty swojej ceny i będzie nam służył przez długie, długie lata.
Kołdry puchowe LUX na pewno spełnią wymagania nawet najbardziej wymagających klientów. Ich wsad został wykonany w 100% z puchu o jakości D01, pochodzącego od polskich gęsi.

Symbol D01 oznacza, że puch charakteryzuje bardzo wysoka sprężystość oraz miękkość.

Kołdra puchowa LUX  jest niezwykle lekka i ciepła, gdyż niewielka ilość starannie wyselekcjonowanego puchu wystarczy do zapewnienia odpowiedniego komfortu cieplnego.

Niewątpliwą zaletą kołdry puchowej LUX jest także łatwość przechowywania. Kołdrę można złożyć do bardzo niewielkiego rozmiaru, dzięki czemu nie będzie zajmowała wiele miejsca. Po ponownym rozłożeniu, dzięki doskonałym właściwościom użytego puchu, wypełnienie bardzo szybko powróci do dawnego kształtu i odzyska odpowiednią objętość.

Oferta kołder puchowych LUX

Wybierając rozmiar kołdry puchowej warto odpowiedzieć sobie na następujące pytania:

 • Czy z kołdry będzie korzystała jedna czy dwie osoby?
 • Jak duże jest nasze łóżko?
 • Jakie są nasze indywidualne preferencje?

Jeżeli dzielimy kołdrę z drugą osobą, na pewno warto postawić na większy rozmiar, żeby w trakcie snu zapewnić odpowiedni komfort każdemu z użytkowników. Jeśli poza właściwościami użytkowymi zwracamy uwagę także na walory estetyczne, powinniśmy rozważyć kupno kołdry trochę większej od rozmiaru łóżka.

Asortyment kołder puchowych LUX jest bardzo szeroki, w ofercie naszego sklepu dostępne są produkty w następujących wymiarach:

 • jednoosobowe – 140 x 200 cm i 160 x 200 cm:
 • letnie – wypełnienie puchowe o wadze od 1 do 1,3 kg,
 • zimowe – wypełnienie puchowe o wadze od 1,6 do 2 kg,
 • dwuosobowe – 180 x 200 cm i 220 x 200 cm:
 • letnie – wypełnienie puchowe o wadze od 1 do 1,6 kg,
 • zimowe -wypełnienie puchowe o wadze od 2 do 3 kg.

Wszystkie kołdry puchowe LUX posiadają konstrukcję kasetonową. Oznacza to, że kołdra jest dzielona na kasety, w których znajduje się taka sama ilość puchu. W ten sposób wypełnienie nie przesuwa się w jedno miejsce i jest równomiernie rozdysponowane na całej powierzchni kołdry. Wysokiej jakości materiał poszyciowy (bawełna inlet o diagonalnym skośnym splocie) w kolorze ecru lub różowym zapobiega wydostawaniu się wsadu na zewnątrz. Ponadto, brzegi kołdry zostały zabezpieczone bizą dekoracyjną, co stanowi dodatkowe uszczelnienie.

Pielęgnacja kołder puchowych

Odpowiednia pielęgnacja kołdry puchowej pozwoli nam korzystanie z niej przez bardzo długi czas przy zachowaniu wszystkich walorów użytkowych.

Kołder puchowych nie należy prać w domu. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest oddanie kołdry do czyszczenia chemicznego. Będziemy
mieć wtedy pewność, że puchowy wsad nie ulegnie zniszczeniu.

Kołder puchowych nie można chlorować i prasować.

Brak komentarzy