Poduszka LUX, miękkość i delikatność podczas twojego snu

Poduszka LUX, miękkość i delikatność podczas twojego snu

Dlaczego sen jest tak ważny?

Sen odgrywa bardzo ważną rolę w życiu każdego człowieka, jednak niewiele osób zastanawia się dlaczego śpimy i dlaczego bez snu nasz organizm nie jest w stanie normalnie funkcjonować. Co ciekawe, naukowcom do tej pory nie udało się określić, jakie dokładnie jest znaczenie snu. Wiadomo jednak, że ludzki organizm potrzebuje snu, a jego (długotrwały) brak może mieć bardzo negatywne konsekwencje.

Człowiek zapada w sen w rytmie dobowym, w trakcie snu pozostaje w bezruchu i nie jest świadomy tego, co dzieje się w naszym otoczeniu. Sen jest stanem w pełni odwracalnym i zazwyczaj kończy się pod wpływem czynników zewnętrznych takich jak np. hałas lub światło.
Jak już wcześniej wspomniano, rola snu nie jest do końca znana, ale wiadomo, że ma on bardzo duży wpływ na układ nerwowy człowieka, pozwala mu odpocząć i się zregenerować. Odpowiednia ilość snu gwarantuje bardziej efektywne funkcjonowanie naszego mózgu, poprawia koncentracje, pozytywnie wpływa na samopoczucie. To dlatego tak ważne jest, abyśmy zapewniali organizmowi odpowiednią ilość snu i dbali o to, żeby odbywał się on w komfortowych warunkach.

Odpowiednio dobrana poduszka = komfortowy sen

Jakość naszego snu jest zależna od bardzo wielu czynników – temperatury i natlenienia powietrza, wilgotności, jakości materaca, na którym śpimy, a także od jakości kołdry i poduszki.
Temperatura w sypialni nie powinna być zbyt wysoka, ale też nie za niska! Za optymalną uznaje się temperaturę w okolicach 18°C.
Przed snem pomieszczenie warto wywietrzyć. Dodatkowo można także postawić w sypialni rośliny, które charakteryzują się odwrotną fotosyntezą, np. sansewierię gwinejską lub aloes zwyczajny – poprawimy w ten sposób natlenienie powietrza.
Materac najlepiej dobrać do pozycji, w której najczęściej śpimy oraz do własnych preferencji. Przed kupnem warto poprosić o pomoc w doborze eksperta i wypróbować różne rodzaje materacy, będziemy wtedy wiedzieć co najlepiej nam odpowiada.
Kolejnym istotnym elementem jest wybór poduszki do spania. Właściwie dobrana poduszka zapewni naszemu kręgosłupowi odpowiednią podporę. Dzięki temu nie tylko będziemy spali wygodniej, ale również nie będziemy się rano budzić z bólem głowy lub bólem pleców.

W ofercie naszego sklepu dostępne są poduszki puchowe LUX. Ich wsad został wykonany w 100% z puchu gęsiego klasy D01 (jakość ekstra) pochodzącego od polskich dostawców. Jest to najlepszy puch gęsi, który charakteryzuje się bardzo wysoką sprężystością i miękkością. Do wykonania poszycia użyto wysokojakościowej bawełny inlet o splocie diagonalnym skośnym, który zapobiega wydostawaniu się puchu na zewnątrz, dodatkowo brzegi poduszki zostały zabezpieczone bizą dekoracyjną. Poszycie występuje w dwóch wersjach kolorystycznych – ecru i różowej.

Poduszki puchowe LUX, w obu kolorach, dostępne są w trzech rozmiarach:
małym – 40 x 40 cm,
średnim – 50 x 60 cm,
dużym – 70 x 80 cm.

Jak dbać o poduszki puchowe?

Poduszki puchowe najlepiej czyścić chemicznie. Będziemy mieć wtedy pewność, że wsad nie ulegnie zniszczeniu i po czyszczeniu poduszka nadal będzie miała właściwą strukturę. Jeżeli jednak zdecydujemy się na wypranie poduszki samodzielnie, powinniśmy pamiętać od stosowaniu się do zaleceń producenta. Odpowiednia temperatura prania i sposób suszenia powinny być wskazane na metce. Do prania nie należy używać chloru. Poduszek wypełnionych pierzem nie powinno się także prasować.

Doskonałe cechy użytkowe puchu gwarantują zachowanie przez poduszę właściwego kształtu przez długie lata. Dlatego zakup poduszki z wyższej półki jest inwestycją, która się opłaca.

Brak komentarzy