Dobre rady po zakupie kołdry puchowej

Dobre rady po zakupie kołdry puchowej

Zakup kołder i poduszek z naturalnym wypełnieniem, szczególnie tych wykonanych z puchu gęsiego, może okazać się sporym wydatkiem. Warto jednak pamiętać, że kołdry i poduszki z pierza lub puchu będą nam służyły latami, jeżeli będziemy o nie odpowiednio dbać. Jest to więc inwestycja, która na pewno się opłaca, gdyż gwarantuje optymalne warunki snu.

Żeby poduszki i kołdry puchowe lub wypełnione pierzem zachowały swoje właściwości, powinniśmy je strzepywać. Dzięki temu puch i pierze zachowają swoją lekkość i sprężystość, a kołdra i poduszka puchowa nie staną się płaskie.

Wyroby pościelowe z wypełnieniem naturalnym, kołdry puchowe oraz poduszki do spania powinny być także wietrzone. Pozwala to na pozbycie się wilgoci i kurzu oraz utrzymanie odpowiedniej miękkości. Pierze i puch, które są wilgotne stają się mniej puszyste. Wietrzenie jest ważne także ze względu na to, że wilgoć sprzyja rozwojowi drobnoustrojów.

Kołdry z puchu i pierza, jeżeli producent na to pozwala, powinny być prane. Trzeba pamiętać o tym, że silne detergenty i wysoka temperatura mogą zniszczyć delikatną strukturę puchu i pierza, dlatego tak ważne jest przestrzeganie zaleceń umieszczonych na metce produktu. Jeżeli możemy sobie na to pozwolić, warto rozważyć pranie kołder i poduszek z puchu w pralni. Korzystając z takiej usługi, będziemy mieć pewność, że wypełnienie będzie dokładnie wysuszone i zachowa wszystkie swoje właściwości.

Na koniec warto także wspomnieć o tym, że poduszki i kołdry z pierza i puchu nie powinny być pakowane próżniowo lub mocno zgniatane, gdyż wypełnienie naturalne jest bardzo delikatne i ucisk może spowodować utratę odpowiedniej struktury a co za tym idzie lekkości i sprężystości, przez co kołdra i poduszka będzie płaska.

Brak komentarzy