Jak prać kołdry antyalergiczne

Jak prać kołdry antyalergiczne

Kołdry i poduszki do spania z wkładem syntetycznym, tak samo jak kołdry puchowe i kołdry wypełnione pierzem, trzeba prać. Pranie pozwala na usunięcie drobnoustrojów, kurzu i zabrudzeń. Częstotliwość prania warto dostosować do indywidualnych potrzeb i okoliczności.

 

Przed przystąpieniem do prania kołdry antyalergicznej, powinniśmy zapoznać się z zaleceniami producenta znajdującymi się na metce. Nie należy prać kołdry w temperaturze wyższej niż temperatura wskazana w instrukcji, gdyż może to spowodować uszkodzenie wsadu kołdry antyalergicznej lub materiału, z którego zostało wykonane poszycie. Bardzo ważny jest także wybór odpowiedniego detergentu. Zalecane jest stosowanie delikatnych płynów do prania, gdyż silniejsze środki pierzące mogą skutkować znaczną utratą wartości użytkowych, a tym samym koniecznością zakupu nowej kołdry.

 

Użytkownik kołdry

Sugerowana częstotliwość prania kołder z wypełnieniem silikonowym

niemowlęta i małe dzieci

przy braku zabrudzeń wymagających natychmiastowej interwencji – raz na 1-3 miesięcy

starsze dzieci

raz na 3-5 miesięcy

pod warunkiem, że kołdra jest często wietrzona

dorośli

raz na pół roku

osoby cierpiące na alergie na kurz i roztocza

raz na 2-4 tygodni lub częściej, jeżeli jest to niezbędne

 

Watro pamiętać o tym, że proces prania jest tak samo ważny, jak proces suszenia. Jeżeli nie posiadamy suszarki bębnowej, powinniśmy zadbać o to, żeby proces suszenia przebiegał w optymalnych warunkach. Kołdra i poduszka do spania muszą być dokładnie wysuszone, zanim zaczniemy je ponownie używać. Z tego powodu warto zaplanować pranie na ciepły i słoneczny dzień, pamiętając o tym, aby nie wystawiać wyrobów pościelowych na bezpośrednie działanie promieni słonecznych, gdyż może to spowodować zniekształcenie lub zbrylenie wypełnienia i utratę puszystości.

Brak komentarzy